Статут Авдіївського ліцею Понорницької селищної ради
Чернігівської області (завантажити)

1.Загальні положення

1.1.Авдіївський ліцей Понорницької селищної ради Чернігівської області – заклад освіти комунальної форми власності, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти і знаходиться у власності Понорницької селищної ради (далі – заклад освіти).

1.2.Найменування закладу освіти:

Повна назва – Авдіївський ліцей Понорницької селищної ради Чернігівської області.

Скорочена назва – Авдіївський ліцей.

1.3.Місцезнаходження закладу освіти:

вул. Сіверська, 33, с. Авдіївка, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область, Україна, 16110.

1.4.Заклад освіти є юридичною особою, має печатку, штамп, код ЄДРПОУ, бланки встановленого зразка.

1.5.Засновником закладу освіти є Понорницька селищна рада.

1.6.Реалізацію закладом освіти державної політики в галузі освіти контролює Понорницька селищна рада через орган управління освітою відповідно до повноважень, делегованих їй Понорницькою селищною радою.

1.7.Заклад освіти у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», постановами Верховної Ради України, актами Президента України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, рішеннями засновника, цим Статутом, іншими власними установчими документами.

1.8.Заклад освіти забезпечує здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

1.9.Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи в закладі освіти можуть створюватися інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Особам з особливими освітніми потребами надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги у визначеному порядку.

1.10.Основним видом діяльності закладу освіти є освітня діяльність у сфері повної загальної середньої освіти.

Заклад освіти провадить освітню діяльність на певному рівні загальної середньої освіти, за умови наявності відповідної ліцензії, виданої в установленому законодавством порядку.

1.11.Заклад освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України, власним Статутом.

1.12.Заклад освіти несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

  • безпечні умови освітньої діяльності;
  • дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;
  • дотримання фінансової дисципліни.

1.13.Мовою освітнього процесу в закладі освіти є державна мова.

1.14.Харчування в закладі освіти здійснюється відповідно до чинного законодавства.

1.15.Заклад освіти для здійснення статутної діяльності може на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників якого зберігає статус юридичної особи.

2. Мета, завдання, принципи діяльності

2.1. Метою закладу освіти є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і здобуття освіти протягом життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

2.2. Завданнями закладу освіти є:

  • забезпечення права особи на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
  • забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти;
  • забезпечення обов’язковості здобуття громадянами України повної загальної середньої освіти;
  • забезпечення якості повної загальної середньої освіти та якості освітньої діяльності;
  • визначення прав та обов’язків учасників освітнього процесу;
  • встановлення відповідальності за порушення законодавства України про загальну середню освіту;
  • організація освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях та принципах, визначеними законами України про освіту та про повну загальну середню освіту;
  • створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу;
  • виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, досягнення ними результатів навчання, прогресу в розвитку;
  • виховання дбайливого ставлення до родини, своєї країни, довкілля, спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільства.

2.3. Принципами освітньої діяльності закладу освіти є:

  • забезпечення рівного доступу до освіти без дискримінації за будь-якими ознаками, зокрема за ознакою інвалідності;
  • розвиток інклюзивного освітнього середовища;
  • цілісність і наступність системи освіти;
  • формування усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення;
  • забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності;
  • єдність навчання, виховання та розвитку;
  • людиноцентризм;
  • гуманізм;
  • демократизм;
  • академічна свобода, доброчесність;
  • фінансова, академічна, кадрова та організаційна автономія у межах, визначених законом;
  • прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень;
  • нетерпимість до проявів корупції та хабарництва;
  • формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства;
  • формування громадянської культури та культури демократії;
  • формування культури здорового способу життя, екологічної культури;
  • виховання патріотизму, поваги до культурних цінностей Українського народу, його історико-культурного надбання і традицій;
  • інтеграція у міжнародний освітній та науковий простір.

3. Організація освітнього процесу

3.1.Заклад освіти планує свою роботу відповідно до річного плану роботи.

У річному плані роботи відображаються найголовніші питання роботи закладу освіти на поточний навчальний рік, визначаються перспективи його розвитку.

3.2.Обов’язком закладу освіти, що забезпечує здобуття повної загальної середньої освіти, є створення умов для досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених у відповідному Державному стандарті загальної середньої освіти.

3.3.Освітній процес у закладі освіти здійснюється за освітніми програмами. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується керівником закладу освіти.

Освітня програма має передбачати освітні компоненти для вільного вибору здобувачів освіти.

3.4.Освітня програма закладу освіти містить навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів відповідної типової освітньої програми.

3.5.Освітній процес у закладі загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається у перший за ним робочий день. Тривалість навчального року регулюється чинним законодавством.

3.6.Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою.

3.7.Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження здобувачів освіти і має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.

3.8.Режим роботи закладу освіти визначається на основі відповідних нормативно-правових актів.

3.9.Тривалість уроків у закладі освіти становить: у перших класах – 35 хвилин, у других-четвертих класах – 40 хвилин, у п’ятих-одинадцятих класах – 45 хвилин. Заклад освіти може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.

Різниця в часі навчальних годин перших-четвертих класів обов’язково обліковується та компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій з учнями.

3.10.Заклад освіти може здійснювати освітній процес за очною (денною), дистанційною, індивідуальною (екстернатною) формами чи формою педагогічного патронажу. Для осіб з особливими освітніми потребами організовується інклюзивне навчання за денною формою здобуття освіти. Крім того, стан здоров’я може бути підставою для вибору здобувачами освіти (їх батьками та особами, які їх замінюють) екстернату, педагогічного патронату, дистанційної форми навчання.

3.11.Зарахування учнів до закладу освіти здійснюється наказом директора, що видається на підставі заяви, за наявності медичної довідки встановленого зразка та копії свідоцтва про народження дитини, відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

3.12.За письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів у закладі освіти функціонують групи подовженого дня.

Зарахування учнів до групи подовженого дня та їх відрахування з неї здійснюється згідно з наказом директора закладу освіти на підставі відповідної заяви батьків або інших законних представників учнів.

3.13.Результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюються шляхом державної підсумкової атестації, що може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Державна підсумкова атестація здобувачів початкової освіти здійснюється лише з метою моніторингу якості освітньої діяльності закладів освіти та/або якості освіти.

Порядок, форми проведення та перелік навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація, визначає центральний орган виконавчої влади у сфері освіти та науки.

3.14.Після успішного завершення навчання за освітньою програмою здобувачі освіти отримують відповідний документ про освіту. Порядок виготовлення, видачі й обліку документів про освіту, вимоги до їх форми та/або змісту визначаються законодавством.

4.Учасники освітнього процесу

4.1.Учасниками освітнього процесу є:

  • здобувачі освіти;
  • педагогічні працівники;
  • батьки здобувачів освіти та особи, які їх замінюють;
  • фізичні особи, які провадять освітню діяльність;
  • інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу в порядку, що встановлюється закладом освіти.

4.2.Здобувачі освіти мають право на:

  • індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм та темпу здобуття освіти, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;
  • якісні освітні послуги;
  • справедливе й об’єктивне оцінювання результатів навчання;
  • відзначення успіхів у своїй діяльності;
  • свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової та науково-технічної діяльності тощо;
  • безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;
  • повагу людської гідності;
  • захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
  • отримання соціальних та психолого-педагогічних послуг як особа, яка постраждала від булінгу (цькування), стала його свідком або вчинила булінг (цькування);
  • користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
  • доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
  • інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами.

4.3.Здобувачі освіти зобов’язані:

  • виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;
  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;
  • відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;
  • дотримуватись установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності);
  • повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком яких вони були особисто або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

4.4.Педагогічні працівники мають право на:

  • академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
  • педагогічну ініціативу;
  • розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проєктів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
  • користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку;
  • вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
  • доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
  • відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
  • справедливе й об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
  • захист професійної честі та гідності;
  • індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу освіти;
  • творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;
  • забезпечення службовим житлом з усіма комунальними зручностями у порядку, передбаченому законодавством;
  • безпечні та нешкідливі умови праці;
  • подовжену оплачувану відпустку;
  • участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;
  • участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти;
  • захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю.

4.5.Педагогічні працівники закладу освіти зобов’язані:

  • постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
  • виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;
  • сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
  • дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;
  • дотримуватися педагогічної етики;
  • поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
  • настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
  • формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
  • виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;
  • формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
  • захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;
  • додержуватися установчих документів та Правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконувати свої посадові обов’язки;
  • повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

4.6.Педагогічні працівники мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством, колективним договором, трудовим договором та/або установчими документами закладу освіти.

4.7.На посади педагогічних працівників приймаються особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність і якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки.

4.8.Особи, які здобули вищу, фахову передвищу чи професійну (професійно-технічну) освіту за іншою спеціальністю та яким не було присвоєно професійну кваліфікацію педагогічного працівника, можуть бути призначені на посаду педагогічного працівника строком на один рік.

4.9.Особам, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, професійна кваліфікація педагогічного працівника може бути присвоєна закладом вищої чи післядипломної освіти або відповідним кваліфікаційним центром після одного року роботи на посадах педагогічних працівників, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, за умови успішного складення кваліфікаційного іспиту відповідно до кваліфікаційних вимог до педагогічного працівника чи відповідного професійного стандарту (за наявності).

4.10.Педагогічна рада закладу освіти на основі пропозицій педагогічних працівників затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників (з відривом чи без відриву від освітнього процесу).

4.11.Підвищення кваліфікації є необхідною умовою атестації педагогічного працівника. Щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту». Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої освіти впродовж п’яти років не може бути меншою за 150 годин, з яких певна кількість годин має бути обов’язково спрямована на вдосконалення знань, умінь і практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

4.12.Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством.

4.13.Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.

Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, упроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.

Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.

4.14.Батьки та особи, які їх замінюють, мають право:

  • захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
  • звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;
  • обирати вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;
  • брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати та бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;
  • завчасно отримувати інформацію про всі заплановані в закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
  • брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
  • отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти в закладі освіти та його освітньої діяльності;
  • подавати керівництву або засновнику закладу освіти заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;
  • вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.

4.15.Батьки здобувачів освіти та особи, які їх замінюють, зобов’язані:

  • виховувати в дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
  • сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
  • поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
  • дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
  • формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
  • настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
  • формувати в дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
  • виховувати в дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
  • дотримуватись установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти;
  • сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);
  • виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

5.Управління закладом освіти

5.1.Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами й установчими документами закладу освіти, здійснюють:

  • засновник;
  • керівник закладу освіти;
  • колегіальний орган управління закладу освіти;
  • колегіальний орган громадського самоврядування;
  • інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

5.2.Керівництво закладом освіти здійснює директор, повноваження якого визначаються законодавством, Статутом закладу освіти та контрактом. Керівником закладу може бути особа, яка є громадянином України, має вищу освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, вільно володіє державною мовою, що підтверджено успішним складанням іспиту на знання державної мови, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до законодавства.

5.3.Керівник закладу освіти призначається на посаду та звільняється з посади керівником органу управління освітою. Строковий трудовий договір з ним укладає керівник органу управління освітою у відповідності з чинним законодавством.

Керівник закладу освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду керівника закладу освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої на паритетних засадах входять представники: засновника (депутати Понорницької селищної ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи); Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Чернігівської області; Понорницької селищної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

5.4.Директор закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом освіти і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську й іншу діяльність закладу освіти.

Директор є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

5.5.Директор закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

  • планує та організовує діяльність закладу освіти;
  • вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;
  • призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
  • забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
  • забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;
  • сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;
  • сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
  • забезпечує створення в закладі освіти безпечного освітнього середовища, у тому числі вільного від насильства та булінгу (цькування):
  • з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
  • розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;
  • забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили боулінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
  • повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
  • здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.

5.6. Колегіальним органом управління закладу освіти є педагогічна рада, яка створюється за наявності не менше трьох педагогічних працівників. Усі педагогічні працівники закладу освіти мають брати участь у засіданнях педагогічної ради.

Педагогічна рада закладу освіти:

  • схвалює стратегію розвитку закладу освіти та річний план роботи;
  • схвалює освітню (освітні) програму (програми) закладу освіти та оцінює результативність її (їх) виконання;
  • схвалює правила внутрішнього розпорядку, положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти;
  • розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
  • приймає рішення щодо переведення здобувачів освіти до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи в навчанні;
  • розглядає питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • приймає рішення щодо визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічного працівника, отриманих ним поза закладами освіти, що мають ліцензію на підвищення кваліфікації або провадять освітню діяльність за акредитованою освітньою програмою;
  • приймає рішення щодо впровадження в освітній процес найкращого перспективного педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
  • ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, працівників закладу освіти та інших учасників освітнього процесу;
  • розглядає питання щодо відповідальності здобувачів освіти, працівників закладу освіти й інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
  • має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу освіти та проведення громадської акредитації закладу освіти;
  • розглядає інші питання, віднесені Законом України «Про освіту», спеціальними законами та/або Статутом закладу освіти до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу освіти вводяться в дію наказами керівника закладу освіти.

5.7.У закладі освіти функціонують методичні об’єднання, що охоплюють спеціалістів певного професійного спрямування.

5.8.За ініціативою учасників освітнього процесу в закладі освіти створюються органи громадського самоврядування.

У закладі освіти можуть діяти:

  • органи самоврядування працівників закладу освіти;
  • органи самоврядування здобувачів освіти;
  • органи батьківського самоврядування;
  • інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

5.9.Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори колективу закладу освіти.

5.10.Заклад освіти формує відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднює таку інформацію на своєму вебсайті:

  • Статут закладу освіти;
  • ліцензію на провадження освітньої діяльності;
  • структуру та органи управління закладу освіти;
  • кадровий склад закладу освіти;
  • освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою;
  • територію обслуговування, закріплену за закладом освіти;
  • ліцензований обсяг і фактичну кількість осіб, які навчаються в закладі освіти;
  • мову (мови) освітнього процесу;
  • наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення);
  • матеріально-технічне забезпечення закладу освіти;
  • результати моніторингу якості освіти;
  • річний звіт про діяльність закладу освіти;
  • умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами;
  • правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
  • план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у закладі освіти;
  • порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти;
  • порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) у закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);
  • інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства.

5.11.Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в закладі освіти визначається директором відповідно до законодавства.

5.12.Штатний розпис закладу освіти розробляється на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, та затверджується керівником закладу освіти за погодженням з органом управління освітою.

5.13.Заклад освіти відокремлений від церкви (релігійних організацій).

5.14.У закладі освіти забороняється створення осередків політичних партій та функціонування будь-яких політичних об’єднань.

6.Матеріально-технічна база

6.1.Заклад освіти забезпечує ефективне використання і зберігання нерухомого та рухомого майна, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби по договору про повну матеріальну відповідальність, укладеному з Понорницькою селищною радою.

6.2.Матеріально-технічна база закладу освіти, яка не використовується в освітньому процесі, може бути вкладом у спільну діяльність або використана відповідно до статті 81 Закону України «Про освіту».

7.Фінансово-господарська діяльність

7.1.Фінансування закладу освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

7.2.Заклад освіти має право надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник закладу освіти має право затверджувати перелік платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

7.3.Фінансування здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі шляхом надання освітніх субвенцій місцевим бюджетам, коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

7.4.Держава здійснює фінансування освіти осіб з особливими освітніми потребами (за наявності) за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів шляхом передачі визначеного для таких осіб обсягу коштів закладу освіти.

7.5.Фінансування у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг, а також придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, визначених індивідуальною програмою розвитку особи з особливими освітніми потребами, здійснюється за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, коштів місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством.

7.6.У разі одержання коштів з інших джерел бюджетні та галузеві асигнування закладу освіти не зменшуються.

7.7.Закладу освіти забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників закладу освіти (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

7.8.Заклад освіти самостійно розпоряджається надходженнями від провадження господарської та іншої діяльності, передбаченої установчими документами.

8.Міжнародне співробітництво

8.1.Заклад освіти має право укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, науковими установами системи освіти іноземних країн, міжнародними підприємствами, установами, організаціями, фондами тощо.

8.2.Заклад освіти має право провадити зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства на основі договорів, укладених ними з іноземними юридичними, фізичними особами, мати власний валютний рахунок, провадити спільну діяльність, у тому числі шляхом створення спільних організацій (установ).

8.3.Заклад освіти, педагогічні, науково-педагогічні працівники, здобувачі освіти можуть брати участь у реалізації міжнародних проєктів і програм.

8.4.Заклад освіти має право брати участь у програмах двостороннього та багатостороннього міжнародного обміну здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних працівників.

9.Нагляд (контроль) за діяльністю закладу освіти

9.1.Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу освіти здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.

9.2.Державний нагляд (контроль) здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами.

9.3.Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи діють на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначених Законом України «Про освіту» та іншими законами України.

9.4.Єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття загальної середньої освіти, є інституційний аудит закладу освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.

9.5.Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит закладів освіти відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» і позапланові перевірки у порядку, передбаченому Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

9.6.Громадський нагляд (контроль) здійснюється суб’єктами громадського нагляду (контролю) - громадськими об’єднаннями та іншими інститутами громадянського суспільства, установчими документами яких передбачено діяльність у сфері освіти та/або соціального захисту осіб з інвалідністю, професійними об’єднаннями педагогічних працівників, об’єднаннями здобувачів освіти, об’єднаннями батьківських комітетів та органами, до яких вони делегують своїх представників.

Суб’єкти громадського нагляду (контролю) мають право:

1)ініціювати і брати участь у дослідженнях з питань освіти та оприлюднювати результати таких досліджень;

2)проводити моніторинг та оприлюднювати результати, зокрема, щодо:

якості результатів навчання, у тому числі моніторинг державної підсумкової атестації та інших форм оцінки результатів навчання;

  • якості підручників та інших навчальних матеріалів;
  • розподілу витрат на освіту та цільового використання коштів з державного та місцевих бюджетів, інших джерел, не заборонених законодавством;
  • випадків булінгу (цькування) у закладі освіти та заходів реагування на такі випадки, вжитих керівництвом закладу освіти або його засновником;

3)брати участь у громадському обговоренні, громадських консультаціях та проводити громадську експертизу, у тому числі підручників (їх проєктів), відповідно до законодавства;

4)здійснювати інші заходи у сфері освіти відповідно до законодавства та реалізовувати інші права, не заборонені законом.

9.7.Безпосередньо в закладі освіти громадський нагляд (контроль) може проводитися виключно з дозволу керівника закладу освіти, крім випадків, установлених законодавством.

10.Реорганізація, ліквідація закладу освіти

10.1.Припинення діяльності закладу освіти здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням засновника, а у випадках, передбачених законодавством України, - за рішенням суду.

10.2.У разі припинення (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи закладу освіти передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховується до доходу бюджету.

10.3.Ліквідація закладу освіти здійснюється ліквідаційною комісією, що утворюється засновником або за рішенням суду.

10.4.Строк заявлення кредиторами своїх вимог не може становити менше ніж два місяці з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення діяльності закладу освіти.

10.5.Ліквідаційна комісія вживає всіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості закладу освіти.

10.6.З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління закладом освіти. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку.

Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені закладу освіти, що ліквідується.

10.7.Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до чинного законодавства України.

10.8.Працівникам закладу освіти, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.

10.9.Заклад освіти є таким, що припинив свою діяльність, з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію його припинення.

10.10.У разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти засновник зобов’язаний забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити здобуття повної загальної середньої освіти.

10.11.Заклад освіти може бути переданий засновником у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

/Files/images/dokumenti/Статут ліцею.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 166